Na jaře letošního roku (2019) naše společnost zakoupila stroj Vermeer S925TX, který slouží jako mininakladač, manipulátor a s doplňkem zakladače trávníků Rotadarion jako velmi efektivní nástroj pro zakládání travnatých ploch. 

Výhodou tohoto zařízení je využití širokých pásů, které snižuje zatížení na pojížděnou plochu a také kompaktní rozměry (šíře stoje 102cm), to vše při zachování vysokého výkonu.

Koncepce tohoto zakladače, přezdíváno jako „pohřbívač kamení“, umožňuje efektivní prokypření půdy včetně zahrabání kamení pod vrstvu zeminy.

Takto připravená plocha po osetí a zaválcování travního semene vytváří ideální podmínky pro kvalitní a homogenní travní porost.

Ostatní doplňky umožňují manipulaci s výsadbovým a jiným materiálem, např. paletizační vidle umožňují převážet vzrostlé stromy s balem rovnou z korby automobilu na místo výsadby, velkoobjemová lopata usnadňuje rozvoz dřevní štěpky a hydraulicky ovládané drapákové kleště nacházejí využití při manipulaci s větvemi při ořezech a kácení.

Využití tak nalézá při celé řadě činností od výsadeb trávníků a stromů až po kácení práce.